Breaking News

piątek, 31 sierpnia 2012

PPTV - darmowy dostęp do tysięcy filmów, seriali, stacji telewizyjnych itp.w języku chińskim

PPTV jest darmową, największą na świecie interaktywną platformą online, udostępniającą każdego rodzaju wideo. Filmy, seriale, wszelkiego rodzaju inne programy, stacje telewizyjne online, muzyke, programy/bajki dla dzieci, sport itd.
W chwili obecnej platforma bogata jest w około 100 milionów wideo clipów, bibliotekę ponad 200 tyś. licencjonowanych filmów i programów. Jest wyłącznym licencjonowanym źródłem video online w Chinach.

Mimo, że największą część biblioteki stanowią materiały chińskie, to również do znalezienia są filmy itd., w innych językach, np. koreańskim. Co raz częściej na PPTV dostęp jest także do filmów amerykańskich, z napisami chińskimi. (przeszukując bazę natknęłam się nawet na polskie tytuły).

PPTV działa z każdego miejsca na świecie.

PPTV jest całkowicie i wyłącznie w chińskiej wersji językowej, mimo tego korzysta z niej wielu ludzi nie mających o języku chińskicm żadnego pojęcia. Klikają na oślep, aż znajdą coś co ich interesuje.

Program jest bardzo łatwy w obsłudze. W ostateczności od czego są translatory?? :)
Platforma jest podzielona na działy, filmy, seriale itp. a każdy z nich uporządkowany tematycznie i chronologicznie co szczególnie ułatwia 'polowania' na coś interesującego osobom słabo orientującym się w języku chińskim i chińskich znakach :)
Na stronie głównej dodatkowo aktualizowane są propozycje materiałów wideo z każdego działu.

Jak oglądać PPTV?

Należy wejść na stronę http://www.pptv.com/ - Po prawej stronie ekranu zauważymy biały prostokąt, w którym znajduje się niebieskie kółeczko z pomarańczową strzałką w środku. To jest przycisk do darmowego pobrania odtwarzacza. Naciskamy na niego. Program się sciąga i go instalujemy. Instalacja nie wymaga żadnego naszego udziału. Przebiega automatycznie. Po zainstalowaniu od razu możemy cieszyć się zawartością.

Na Youtube do obejrzenia tutorial PPTV, rozjaśniający jak funkcjonuje chińsko-jezyczna platforma.
http://www.youtube.com/watch?v=JWu7wyhj7-E . Należy jednak zwrócić uwagę, że strona główna PPTV zostały zaktualizowany w swoim wyglądzie, ale tylko odrobinkę, dlatego mimo wszystko warto obejrzeć. Po za tym - translator google, podpowie co które znaki oznaczają :)

Polecam. Jest to moje dość aktualne odkrycie, dlatego nie zdążyłam się jeszcze lepiej zapoznać z aplikacją. Jej ogrom jest porażający.. dlatego kompletne rozeznanie się w tym co oferuje każdemu z pewnością zabierze długie tygodnie! :) Oj jest co tam sprawdzać.. nie wiadomo nawet od czego zacząć :D

To co może niektórym przeszkadzać to reklamy, które czasem wyskakują w trakcie, oraz na które jesteśmy skazani zawsze przez około pół minuty przed włączeniem każdego wideo. No ale.. coś za coś. Te reklama to jedyna niedogodność, która jest niczym biorąc pod uwagę wspaniałość całej platformy. Wybitnie niecierpliwi, o ile rozumiem dobrze, mogą wyłączyć reklamy, jeśli za to zapłacą ;) Ja osobiście bardzo lubie reklamy o ile te są takimi jakie widzimy w tv , "zywe "reklamy samochodu, szamponu do włosów, itp bardzo mnie cieszą. Mniejszą radośćsprawiają mi reklamy gier, nieruchome fotografie itd. Ale to dalej niezle ćwiczenie na czytanie! :) Jak dla mnie to reklamy są znośne i nie ma co narzekać.

Polecam serdecznie! Napewno rozwieje problem wielu uczniów chińskiego poszukujących czegoś interesującego do oglądania w tym języku. ! Jeśli sami zauważycie jakieś ciekawe opcje to dzielcie się nimi w komentarzach! :) Pozdrawiam.15 komentarzy:

 1. A co myślisz o http://www.youku.com/ i http://www.tudou.com/ ? Na moim laptopie nie działa aplikacja PPTV...:/

  OdpowiedzUsuń
 2. Znalazłem ciekawy kurs internetowy rosyjskiego slangu. Kurs jest darmowy, podaję link: www.porteuropa.eu/rosyjski Bardzo fajna sprawa, polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem początkującym uczniem języka chińskiego i z wielką ciekawością czytam Twój blog. Zawiera wiele cennych wskazówek jak się uczyć skutecznie ale bez "wkuwania". Wielkie dzięki.
  Odnośnie chińskiej TV- jeszcze nie mam odwagi jej oglądać ale za jakiś czas na pewno popatrzę i posłucham :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekaw, czy kontynuujesz naukę chińskiego? Jeśli tak, to zapraszam na platformę Google+ Languages Practice Hangouts. Są to darmowe wideokonferencje z native speakerami dla ludzi uczących się języków obcych. Mamy też lekcje czy raczej konwersacje po mandaryńsku. Warto skorzystać póki jest taka możliwość. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niezłe to jest. Nie miałem pojęcia, że coś takiego istnieje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy PPTV na pewno jest legalny w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest to legalna platforma : ) Jest wyłącznym licencjonowanym źródłem wideo online w Chinach. Mozna spokojnie oglądać zawartość, która tam jest oddana dla użytkowników :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciesze się, że jest to legalne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajna platforma... można spokojnie sobie oglądać materiały i tłumaczyć przy czym się nieźle podszkolić

  OdpowiedzUsuń
 10. Interesujący Blog. Przyznam, że mnie zainteresował ten jezyk

  OdpowiedzUsuń
 11. Ojjj dzięki temu mogę się wiele nauczyć. Dzięki wielkie!

  OdpowiedzUsuń
 12. Korzystam z tej platformy już od 2 lat i jestem zaskoczony ilością filmów na niej :) Nie sądziłem, że tego jest tam aż tyle.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...