Breaking News

O mnie

Witaj!
Jestem Ev

Witam!
Język chiński jest moją fascynacją. Nie wiąże przyszłości zawodowej z mandaryńskim. Uczę się go dla siebie. Zawód, który zgłębiam nie jest bezpośrednio związany z językami obcymi, mimo tego nie mam zamiaru go zamienić na nic innego. Praca pracą, zamiłowanie zamiłowaniem. Chcę nauczyć się chińskiego by móc czytać w tym języku książki, oglądać filmy, telewizję chińską, pisać, ale nie odczuwam potrzeby użycia go do innych celów.
Nie jestem bardzo zaawansowana. Wytrwale uczę się go już ponad rok. W życiu podejmowałam wielokrotne próby jego poznania. Przez pół roku uczęszczałam nawet na lektorat z języka chińskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. 
Niestety nie przykładałam się wtedy do nauki co spowodowało moją rezygnację z kontynuacji lektoratu. 
Wtedy był dla mnie zbyt trudny, niezrozumiały.
Za każdym razem, gdy podejmowałam próbę nauki historia zataczała krąg- po kilku zaledwie lekcjach byłam tak zagubiona, że poddawałam się.
Ponad rok temu pojawiła się ponowna chęć reaktywacji nauki, której towarzyszyła niewytłumaczona fascynacja językiem chińskim oraz kulturą Chin. 
Tym razem nauczona wcześniejszymi doświadczeniami przystąpiłam do efektywnej nauki. Nie wkradło się zniechęcenie. Język chiński nie tylko nie wydaje mi się trudny i nie czuję się już zagubiona, ale otwiera się przede mną i rozumiem co raz więcej.

Ten blog to moje doświadczenia, przemyślenia, wyjaśnienia i opisy problemów, które napotkałam i napotykam podczas nauki. Dzięki niemu być może osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z językiem chińskim będą miały lepszy start, który nie zakończy się zniechęceniem. Być może wyjaśnienia struktur, rózne informacje które tu zamieszczę uczynią, że nauka dla osób początkujących będzie łatwiejsza, język chiński mniej straszny. 
Ci którzy już się go uczą mam nadzieje, że chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami.

Zatem uczmy się i motywujmy razem!

Pozdrawiam, 
Ev.

Zapraszam również, na drugą stronę mojego autorstwa - Blog o nauce języków obcych- nauka z punktu widzenia poligloty
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...